ul. Kaliska 65B, 62-700 Turek
kacperdrzewiecki@hotplast.pl
665 456 126

Zgrzewarka do rur PP i PE

Zgrzewanie jest to odmiana technologii trwałego spięcia konstrukcji lub części urządzeń. Są one wykonywane z tworzyw sztucznych lub z metalu. Bazuje ono na przygrzaniu stykających się powierzchni, w taki sposób, żeby przeszły ze stanu pierwotnego na stan plastyczny potocznie nazywanym “ciastowatym” i dociśnięciu ich w odpowiedni sposób. Wszystko zależy od stosowanej techniki zgrzewania. Najpierw następuje docisk powierzchniowy, a następnie rozgrzewanie lub może też się zdarzyć odwrotnie, czyli najpierw rozgrzanie, a dopiero później odcisk. (Zgrzewarka do Rur PP PE  Zgrzewarka Hot Plast)

Zgrzewarki do Rur PP Zgrzewarka do Rur PE Hot Plast

Rodzaje i sposoby zgrzewania:

  • wibracyjne, zwarciowe, gorącym powietrzem, ogniskowe, tarciowe, ultradźwiękowe
  • gorącą płytą, prądami wielkiej częstotliwości, elektryczne oporowe (rezystancyjne)
  • zgniotowe, wybuchowe, iskrowe, indukcyjne oraz dyfuzyjne

a) Moc

W momencie gdy chcemy wykonywać sprawną oraz skuteczną pracę należałoby się zdecydować na zgrzewarkę Hotplast o mocy około 1000W, a nawet większej.To właśnie dzięki zastosowaniu takiej właśnie zgrzewarki jesteśmy w stanie o wiele szybciej wykonać różne połączenia, ponieważ urządzenie Hotplast rozgrzeje się do odpowiedniej temperatury w kilka sekund.

Bez dwóch zdań należałoby podkreślić, że oczywiście większa moc oznacza większy pobór energii, jednak nie są to wartości pierwszorzędne, którymi powinniśmy się przejmować, jeśli chcemy uzyskać dobrą jakość. Na obecnym rynku można znaleźć zgrzewarki Hotplast o niższej mocy i poborze mocy, jednak nie spełnią one tych samych wartości, zwłaszcza w przypadku długotrwałej oraz intensywnej pracy.

b) Regulacja temperatury

Bezgranicznie ważną opcją w kwestii każdej zgrzewarki Hotplast jest regulacja temperatury, z jaką będzie pracować. Warto nadmienić, iż niektóre materiały nie mogą być zgrzewane w niezmiernym cieple, iż urządzenie Hotplast powinno ułatwić nam dostosowanie temperatury do naszych wymagań oraz potrzeb. W bardzo dobrych modelach regulator grzejny ujawnia nam się w formie elektronicznej, dzięki temu w prosty i łatwy sposób możemy zmieniać temperaturę. Nieustannie urządzenia Hotplast gwarantują nam zgrzewanie w temperaturze od 0°C nawet do 300°C.

c) Matryce

Naszym celem jest praca na różnorodnychcharakterystycznych rurach, w których wyróżnia się różne średnice. Możemy zdecydować się na zgrzewarki Hotplast wyposażone w kilka matryc. Każdorazowo występują one w rozmiarach takich jak: 16, 20, 25, 32, 40, 50 oraz 63 mm. Rzecz jasna, im więcej wymiennych adapterów, tym lepiej. Najlepiej zwrócić uwagę czy wybrane matryce są pokryte specjalnymi teflonowymi powłokami, z tego powodu, że zwiększają one ilość wykonanych połączeń.

Zgrzewarka do Rur PP PE Hot Plast

Budulec ten istnieje w różnorodnych odmianach. Przytoczyć tu można PP PN 20, PP3, PP PN 10 i PP PN 16. Wytrzymują one temperaturę do 100°C, w takim razie nasze urządzenie Hotplast powinno umożliwiać nam pracę w równie dobrym zakresie.

  • Urządzenie Hotplast do rur PE występuje w trzech rodzajach: PE-MD, PE-HD oraz PE-LD. Właśnie one są stosowane w przypadku tworzenia lub naprawy instalacji wodnych, cieplnych kanalizacyjnych oraz gazowych. Są w stanie pracować do 60°C.

  • Zgrzewarka Hotplast do rur PEX, są to typowe rury CO, ponieważ są one odporne na bardzo wysoką temperaturę, która umożliwia nam lepszą pracę. Są one widoczne zazwyczaj w czterech typach takich jak: PE-Xa, PE-Xb, PE-Xc i PE-HD. W momencie, gdy chcemy je połączyć należy wytworzyć temperaturę w granicach 130°C.
Zgrzewarki Doczołowe

Urządzenia te przeznaczone są do zgrzewania rur z tworzyw sztucznych (PB, PP PVDF i PE), ale również innych niecodziennych materiałów. Wyjątkowa konstrukcja urządzenia pozwala nam na zgrzewanie rur wszystkich producentów. W urządzeniach manualnych wszystko trzeba ustawić ręcznie w oparciu o tabele zgrzewania. Mają one możliwość regulacji czasów i ciśnień różnych faz zgrzewania.

Pamiętajmy, że mamy również urządzenia automatyczne, które upraszczają nam cały przebieg zgrzewania do minimum. Nasza rola sprowadza się jedynie do wprowadzenia parametrów zgrzewania rur. Zgrzewarka automatycznie koryguje i wylicza wszystko czego potrzebuje, dzięki czemu też zaoszczędzamy wiele czasu i wysiłku.

Wykonujemy wszelkiego rodzaju łączenia wykonanych z tworzyw PP, PE. Oferta HOTPLAST to także nietypowe realizacje doczołowego zgrzewania rur pe – wykonane na zamówienie Klienta. Skontaktuj się z nami już dziś pod numerem telefonu 665-456-126 (Kacper Drzewiecki) albo napisz do nas…

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *